Suuntalaiset toimivat aktiivisesti koulun ja oppimisen kehittämisen parissa.  

 
Aki Nanda ei taustaa 2.png
 

Aki Luostarinen

  • Suunta-tiimin vetäjä

  • verkko- ja ilmiöpedagogi

  • pedagoginen täydennyskouluttaja

  • hankekoordinointi: Arviointiklubi, Teemasta toimeen

050 311 7255
aki.luostarinen@otavanopisto.fi

 
iida.jpg
 

Iida-Maria Peltomaa

  • pedagoginen täydennyskouluttaja

  • hankekoordinointi: STEAMOK-monialaiset oppimiskokonaisuudet

050 360 3773
iida-maria.peltomaa@otavanopisto.fi

 
heikki.jpg
 

Heikki Koponen

  • pelipedagogi

  • hankekoordinointi: Digillä duuniin - Digitaaliset sovellukset nuorten työllisyyspalveluissa, Tunnetko naapurisi

044 794 5307
heikki.koponen@otavanopisto.fi

 
jenni.jpg
 

Jenni Linturi

  • Delfoi-koulutukset

040 721 4779
jenni.linturi@otavanopisto.fi

 
jukka.jpg
 

Jukka Tikkanen

  • kompetenssiarvioinnin kehittäminen

  • vapaan sivistystyön koulutussuunnittelu

044 794 5103
jukka.tikkanen@otavanopisto.fi

 
 

Tiina Airaksinen

  • Oppimisen tulevaisuus 2030 -barometri

(osittaisella opintovapaalla)

050 311 7258
tiina.airaksinen@otavanopisto.fi

 
Anne Rongas 2016 (1).jpg
 

Anne Rongas

  • Hankekoordinointi: Pulssi, Sykettä arviointiin, Vahvistu verkossa

040 5181 229
anne.rongas@otavanopisto.fi

 
 

Kari Hintikka

  • Hankekoordinointi: Santrabotti

040 091 2979
kari.hintikka@otavanopisto.fi

 
tumma-pieni.png
 

Mia Pesonen

044 794 5105
mia.pesonen@otavanopisto.fi

 
Eveliina ei taustaa neliö.png
 

Eveliina Pöysti

  • Hankesuunnittelija ja kouluttaja: Arviointiklubi, Teemasta toimeen ja Santrabotti

044 794 5343
eveliina.poysti@otavanopisto.fi