Suuntalaiset toimivat aktiivisesti koulun ja oppimisen kehittämisen parissa.  

 
 

Aki Luostarinen

  • Suunta-tiimin vetäjä
  • verkko- ja ilmiöpedagogi
  • pedagoginen täydennyskouluttaja

050 311 7255
aki.luostarinen@otavanopisto.fi

 
iida.jpg
 

Iida-Maria Peltomaa

  • opetussuunnitelmakehittäjä
  • pedagoginen täydennyskouluttaja
  • hankekoordinointi: STEAMOK, Koulutuskeskiviikot, Nordic Learning Center Innovation

050 360 3773
iida-maria.peltomaa@otavanopisto.fi

 
heikki.jpg
 

Heikki Koponen

  • pelipedagogi
  • aineenopettaja

044 794 5307
heikki.koponen@otavanopisto.fi

 
jenni.jpg
 

Jenni Linturi

  • Delfoi-koulutukset

040 721 4779
jenni.linturi@otavanopisto.fi

 
jukka.jpg
 

Jukka Tikkanen

  • kompetenssiarvioinnin kehittäminen
  • vapaan sivistystyön koulutussuunnittelu

(osittaisella opintovapaalla)

044 794 5103
jukka.tikkanen@otavanopisto.fi

 
Anne Rongas 2016 (1).jpg
 
 

Tiina Airaksinen

  • kehittämispäällikkö
  • Oppimisen tulevaisuus 2030 -barometri

(osittaisella opintovapaalla)

050 311 7258
tiina.airaksinen@otavanopisto.fi

 

Anne Rongas

  • Hankekoordinoiti: Viisari, Pulssi

040 5181 229
anne.rongas@otavanopisto.fi

 

 

Kari Hintikka

  • Hankekoordinointi: Poluttamo, Santrabotti, Oppikamu

040 091 2979
kari.hintikka@otavanopisto.fi

 
 
 
 
 
 
 

Instagramissa

Twitterissä

Facebookissa